Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Yüz Germe Estetiği

Yüzümüzde yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar, gevşemeler, kırışıklıklar ve cilt yapımızda değişiklikler meydana gelir. Yaşın ilerlemesi haricinde sigara ve güneş gibi dış etkenlerde görüntümüzün bozulmasına neden olur.

Günümüzde serumlar ve anti-aging serumlar bu belirtilerin daha geç oluşması için kullanılsa da, bu yöntemleruzun vadede maalesef yeterli değil. İşte bu noktada yüzümüzdeki bu şikayetlerden kurtulmak için yüz estetiği devreye girer. Her geçen yıl daha da geliştirilen yüz estetiği operasyonlarının uygulama süresi giderek kısalmış ve uygulama ertesi oluşan izlerde kulak arkasına toplanmaya başlamıştır.

Yüz germe estetiği nasıl yapılır?

Yüze yapılan estetik işlemin artık sadece cerrahi olarak yapılması gerekmiyor, gelişen teknoloji estetik hususunda da atılım göstermektedir. Cildinize yapılacak küçük dokunuşlar ve uygulamalarla, beş yaş gençleşebilmek mümkün. Bu sayede yüzünüzde hem doğal bir görünüm yakalayabilecek hem de operasyon risklerini de göze almak zorunda kalmayacaksınız.

Yüzünüzün hangi işleme ihtiyaç duyduğunu, hangi yöntemle yapılması gerektiğini, uzman bir hekimle görüşüp, karşılıklı olarak bu konuyu istişare edip, muayene olduktan sonra hekimle ortak bir noktada buluşarak karar vermeniz en sağlıklı karar olacaktır. Yüz estetiği operasyonlar birkaç farklı yöntemle uygulanır. Yöntemin seçiminde hastanın yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, yüz kemiklerinin yapısı önemli rol oynar. Dolayısıyla da her hasta için neredeyse farklı işlemler uygulanabilir. Bazı hastalarda göz kapağı, çene estetiği,kaş kaldırma da yüz germe ameliyatlarına ilave edilebilir.

Operasyon hedefleri nelerdir?

Bu operasyonlarla, gözaltında oluşan kırışıklık ve çukurlaşma, sarkan dokular sebebiyle bozulan çene çizgisi, boyunda oluşan sarkma ve yağlanma yüz germe estetiğinin hedef bölgeleridir. Cilt sarkması ve kırışıklığı fazla olan hastalarda daha çok klasik yüz germe teknikleri kullanılır. Bu teknikte, hastanın favori bölgesinden başlanarak ilk önce kulak önüne, daha sonra ise kulak arkasına doğru devam eden bir kesi yapılır. Diğer bir teknikse endoskop ismi verilen 4 mm’lik kalınlıkta cerrahi kameralarla yapılan yöntemdir. Bu yöntemde saçlı deri içinde yapılan minik kesilerle gene derin dokular yukarıya gerilir ve tespit edilir.

Operasyon ve iyileşme süresi?

Yüz estetiğioperasyonları 4-6 saat arasında sürebilir. Ameliyat sonrası ilk 3 gün yüzde şişlik ve ödem oluşabilir. İlk hafta dikişler alınır ve 7-10 gün arasında şişlik ve morluklar kaybolur.Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.