Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Yüz Gençleştirme


 

Yüz Gençleştirme İhtiyacı Nasıl Ortaya Çıkar?

Yüz bölgesi dış dünya ile birebir temas içerisinde olduğundan dolayı sürekli olarak yıpranmaya elverişli bir pozisyondadır. Bu nedenle de yüz bölgesinde yaşlanma ve yıpranma izleri kendisini daha kolay gösterebilmektedir. Estetik çözümler ile yüz bakımı yapılabilmektedir.

Yaşlanma sürecine etki eden temel unsurları sadece zaman kavramı ile ifade etmek doğru değildir. Vücut büyük bir sistem olduğu için bağ ve yağ dokuları ve kemikler de sürece sahil olmaktadır. Yaşlanma sonrası yüz bölgesinde tespit edilen değişikliklerden bir kısmı kuruluk, ciltte görülen anlık değişimler ve cildin bariz bir şekilde incelmesi gösterilebilir.

Vücudun yapısında bulunan doğal yağ dokusu zamana bağlı olarak şakak bölgeleri ile yüz üst bölgesinde azalabilir. Aynı şekilde yaşlanma nedeniyle kemik azalması da gözlemlenebilir. Tüm sayılan sebeplere bağlı olarak yüz bölgesinde;

Kazayağı kırışıklığının belirginleşmesi,

Alın bölgesinde derin çizgi ve kırışıklık oluşumu,

Gözaltında çukurlukların meydana gelmesi,

Dudak ve burun kenarı kısımlarda belirgin çizgi oluşumu,

Gözyaşı çukurları adı verilen yapının meydana gelmesi,


Yaşlanma ile Mücadele ve Yüz Gençleştirme

Zamana bağlı olarak ve diğer nedenlerden yüzde kırışıklık ve yaşlılık belirtisi kendisini gösterebilir. Yüz gençleştirme adı verilen operasyonlarla temelde yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Hastaların büyük kısmı ameliyatsız yüz germe talebinde bulunmaktadır. Daha ağrısız ve sancısız yöntemlerle birlikte, yüz bakımı ile sorunun giderilmesini talep edebilmektedirler.

Yüz germe ile yaşlanma ya da çevresel etkiler sonucu yüz bölgesinde meydana gelmiş olan değişimlere karşı yapılan cerrahi müdahale biçimidir. Yüz soyma ya da boyun germe işlemleri olarak da tanımlanan bu işlemler ile sarkmış ve fazla görülen cilt sıyrılır. Hacmini kaybetmiş ve gevşemiş dokular eski haline Radio-frekans yüz gençleştirme müdahalesi ile estetik merkezi ya da klinik ortamında getirilir.

Hastaların büyük kısmı ameliyatsız yüz germe nedir sorusuna yoğunlaşmaktadır. Sarkmış fazlalıklar mezoterapi yöntemi ile vücuttan alınırken, Yüz mezoterapisi ile daha genç bir görünüme kavuşabilmektesiniz.

Yüz Germe Operasyonu için Uygunluk Testi

Yüz germe operasyonu dolgu ya da PRP işlemlerinden farklı süreçlerin yürütüldüğü cilt bakımı müdahalesidir. Yukarıda belirtilen semptomların görüldüğü hastalar ameliyat için aday olurlar. İlk testin ardından adayın ameliyatına karar verilir.

Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.