Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Yüz Estetiği

Yüzümüzde yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar, gevşemeler, kırışıklıklar ve cilt yapımızda değişiklikler meydana gelir. Yaşın ilerlemesi haricinde sigara ve güneş gibi dış etkenlerde görüntümüzün bozulmasına neden olur.

Günümüzde serumlar ve anti-aging serumlar bu belirtilerin daha geç oluşması için kullanılsa da, bu yöntemleruzun vadede maalesef yeterli değil. İşte bu noktada yüzümüzdeki bu şikayetlerden kurtulmak için yüz estetiği devreye girer. Her geçen yıl daha da geliştirilen yüz estetiği operasyonlarının uygulama süresi giderek kısalmış ve uygulama ertesi oluşan izlerde kulak arkasına toplanmaya başlamıştır.

Yüz germe estetiği nasıl yapılır?

Yüze yapılan estetik işlemin artık sadece cerrahi olarak yapılması gerekmiyor, gelişen teknoloji estetik hususunda da atılım göstermektedir. Cildinize yapılacak küçük dokunuşlar ve uygulamalarla, beş yaş gençleşebilmek mümkün. Bu sayede yüzünüzde hem doğal bir görünüm yakalayabilecek hem de opera

Operasyon hedefleri nelerdir?

Bu operasyonlarla, gözaltında oluşan kırışıklık ve çukurlaşma, sarkan dokular sebebiyle bozulan çene çizgisi, boyunda oluşan sarkma ve yağlanma yüz germe estetiğinin hedef bölgeleridir. Cilt sarkması ve kırışıklığı fazla olan hastalarda daha çok klasik yüz germe teknikleri kullanılır. Bu teknikte

Operasyon ve iyileşme süresi?

Yüz estetiği operasyonları 4-6 saat arasında sürebilir. Ameliyat sonrası ilk 3 gün yüzde şişlik ve ödem oluşabilir. İlk hafta dikişler alınır ve 7-10 gün arasında şişlik ve morluklar kaybolur.


Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.