Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Meme Ameliyatları

MEME BÜYÜTME

Kadınlar bazen gelişimsel nedenlerden, bazen de kilo kaybından kaynaklanan sorunlar nedeniyle; göğüs büyütme yöntemleri konusunda çözüm arayışına girebiliyorlar.

Kadınların en önemli fiziksel özelliklerinden olan göğüsler için yapılan operasyonlar estetik ameliyatların çoğunluğunu oluşturmaktadır.  Meme büyütme estetiği için yapılacak ameliyatlar kadınların sağlığını tehlikeye atmadan, başka organlara zarar vermeden bu konuda uzman hekimler tarafından tam teşekkülü sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır.


MEME DİKLEŞTİRME

Kadınların yaşlarının ilerlemesi, bebeklerin emzirilmesi ve yer çekimi gibi faktörlerden ötürü göğüslerde sarkma problemleri görülebilir. Bu gibi nedenlerden ötürü oluşan sarkmaların giderilerek daha dik göğüslere sahip olmak için ameliyat ile göğüs büyütme yöntemleri uygulanmaktadır.

Meme büyütme için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümler mümkün olsa da dikleştirme için henüz ameliyatsız bir çözüm bulunmamaktadır. Meme büyütme çok sık tercih edilmektedir.

Genel anestezi altında yapılacak estetik ameliyatı ile meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme için şekillendirme yapmak mümkündür.


MEME KÜÇÜLTME

Meme estetiği işlemleri arasında meme küçültme hareketleri yapılmaya çalışılsa da sonunda mutlaka operasyon gerekecek vakalar bulunmaktadır. İşlemlere başlamadan önce mutlaka meme kanseri için taramadan geçirilmelidir. Operasyon sonrası alınan parçalarda her ihtimale karşı patolojiye gönderilmektedir.

Meme estetiği işlemi öncesinde mutlaka sigarayı ve alkolü bırakmış olmakta büyük fayda vardır. Meme küçültme işlemi yapılırken işlemin uzun sürmesi ve genel anestezi verilmesi sigara içenler için yüksek risk barındırmaktadır. Bu işlem kişinin yaşına bağlı olarak çok kısa sürede iyileşme gerçekleşebileceği gibi iyileşme bazı kişilerde uzun da sürebilmektedir.Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.