Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Karın Germe

Karın estetiği özellikle aynaya bakınca vücut görünümü için oldukça önemlidir. Kişiler çok fazla kilolu ve hızlı kilo vermişse ya da gebelik sonrası hızlı kilo alıp verme esnasında sarkmalar yaşayabilmektedir. Karın bölgesinde yaşanan bu sarkmalar estetik işlemler ile toparlanabilmektedir.

Karın ön bölgesi duvarında oluşan sarkmalar için karın bölgesinde hem yağ dokusu çıkarılır. Hem de germe işlemleri yapılmaktadır. Liposuction bu işlemlerde ön plana çıkmaktadır. Kişiler için karın germe ameliyatı oldukça tedirginlik yaratabilmektedir. Çünkü karın bölgesinin büyük olmasından kaynaklı kesilerde o denli büyüktür. Önemli olan ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası hastanın uyması gereken kurallara dikkat etmesi gerekmektedir. Ameliyatlardan önce hastanın sigarayı bırakmış olması önemlidir. Özellikle uzun süren estetik ameliyatları için bu oldukça önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur

Karın bölgesinden estetik açıdan rahatsız olan tüm kişiler için düşünülebilen bir yöntemdir. Ameliyatlı karın estetiği çoklu işlemleri içerisinde barındırmaktadır. Uzman görüşüne başvuran ve vücut sağlığı el veren herkes için bu işlemler yapılabilmektedir. Estetik işlemlerinde diğer karın ameliyatı işlemlerinde olduğu gibi yüksek riskler barındırmaz. Çünkü karın estetiğinde kişilerin düşündüğü gibi çok fazla derinlere inmeye gerek yoktur.

Gelişimini tamamlamış ve çok fazla sarkmaları oluşmuş kişiler için yağ alma operasyonu kolaylıkla yapılmaktadır. Uygunluğu endikasyonuna göre ve yaşına göre belirlenmektedir. Bu işlemler için uzmanına başvurmak oldukça önemlidir. Çağdaş Orman bu işlemlerde isim yapmış ve tecrübesi ile hastaların güvenini kazanmış bir uzmandır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatdan sonra hastaların ayağa kalkıp yürümeye başlaması sadece 4 saat sonrasında başlayabilmektedir. Ameliyatsız karın estetiği seçeneğinde farklı yöntemler kullanıldığı için bu süre daha farklı olabilmektedir. Operasyon sonrası dikişlerin tamamen iyileşmesi yaklaşık 15 günü bulabilmektedir. Karın estetiği fiyatları estetik merkezlerine göre değişiklik göstermektedir. Önemli olan işlem sonrası düzenli kontrollerden geçebilmektir.

Karın germe işlemi içerisinde liposuction olmazsa olmazdır. Çünkü yağlı olan karın bölgesinin istenilen vücut şekline gelebilmesi için yağlardan belli miktar arındırılıp germe işleminin öyle yapılması gerekmektedir. İşlem sonrası hasta ile işlem öncesinde olduğu gibi birebir ilgilenecek estetik merkezleri önemlidir. Bunun için bu operasyonları çok fazla yapan  İstanbul estetik merkezleri ön plana çıkmaktadır.


Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.