Op. Dr. Çağdaş Orman

Doktorunuza Sorun

Botoks

 

Botox Nedir Ne İşe Yarar

Botox, derin ve orta derecedeki kırışıkları yok etmek için uygulanan bir tedavi metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar genç kalmaya ve görünmeye dikkat ederler. Botoks, insanların bunlar için en çok tercih etmiş oldukları yöntemdir. Botoks uygulaması genelde yüz bölgesine yapılmaktadır. Zira gençliği en çok yüz yansıtır. Genç kalmak için zayıflama da gerekmektedir.

Son dönemde popülaritesi gittikçe artan botoks uygulamasının kırışıklık azaltıcı bir uygulama olduğu bilinmektedir. İlgi bu alana kaydığı için insanlar botox fiyat listesi hakkında ve genel olarak da botox fiyatları ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadırlar. Bu yöntem teknik olarak bütün kişilere uygulanabilinmektedir.

Botoks Nerelere Yapılmaktadır

Botoks özel estetik merkezi tarafından yapılabilinir. Plastik cerrahi uzmanı olan bir hekim tarafından yapılır. Botox nedir diye merak eden, faydalarını ve yan etkilerini öğrenmeye çalışan geniş bir kitlenin varlığından söz edebiliriz. Saç dökülmesine karşı geliştirilen mezoterapi botoks ile birlikte yapılabilinir.

Dış görünüşüne önem veren kadın ya da erkek fark etmez cilt bakımı konusunda özelikle ilerleyen yaşlarda daha dikkatli olmalıdır. Genç görünmek için cilt bakımının yanı sıra zayıf kalma ve kilo hesaplama da önemli bir yer tutmaktadır. Aşırı kilo alımı pek çok sorunu meydana getirdiği gibi kadınların hiç istemediği selülit oluşumuna da yol açmaktadır.

Op. Dr. Çağdaş Orman
Doktorunuza Sorun
Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.